Site Rehberi
Site Rehberi > Erenet site rehberi kaliteli siteler dizininde yerinizi alın.
24 Mayıs 2024, Cuma
 
Kurallar:
 • Site rehberi sitemiz tamamen ücretsiz olarak hizmet vermektedir.
 • Erenet Listemizde yer alabilmeniz için site ekleme sonunda size sunulan banner kodlarından herhangi birini sitenize eklemeniz uygun olacaktır. Yalnızca Firma siteleri için mecburi değildir.
 • Sitemizdeki sıralamalar sitenize ekleyeceğiniz bannerler üzerinden gelen ziyaretçi sayılarına (Gelen Hit) göre yapılır. Bu nedenle sitemize göndereceğiniz hitler sizin için önem taşır.
 • Sitemize ekleyeceğiniz siteleriniz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı içeriğe sahip olmamalıdır. (Mp3, DVD, Divx, Adult, Erotik ve yasal olmayan her türlü paylaşım barındıran siteler KESİNLİKLE kabul edilmez.)
 • Subdomain, site içerisi klasör, ücretsiz domain, yönlendirme siteleri, ücretsiz blog siteleri ve diğer ücretsiz içerikli siteler kesinlikle kabul edilmezler.

  Uygun olmayan alan adlarına örnekler:
  - http://www.uyeadi.tr.gg
  - http://uyeadi.blogcu.com
  - http://www.uyeadi.tr.cx
  - http://subdomain.domain.com
  - http://www.domain.com/klasor/
  - ve benzer URL ler.

  Uygun alan adlarına örnekler:
  - http://www.domain.com

 • Her domain (Alan Adı) nın tek bir eklenme hakkı vardır. Aynı domain üzerinde farklı isimlerle kayıt yapılamaz.
 • Seçilen kategori sitenin içeriği ile doğrudan ilgili olmalıdır. Eğer kategoriler arasında uygun seçenek yoksa "Diğerleri" kategorisi altında ekleme yapabilirsiniz (Daha sonra ilgili kategori oluştuğunda dikkate alınıp uygun kategoriye taşınabilir).
 • Anahtar kelimeler sitenizin sitemiz içi aramalarda bulunmasını sağlar. Bu nedenle siteniz ile doğrudan ilgili olması gerekir. Kelimeler arası (,) virgül kullanınız.
 • Mail adresiniz çalışır mail adresi olmalıdır. Eklenme ve diğer bilgilendirme mesajları bu mail adresine gönderilir. Mail adresi site yöneticisine ait olmalıdır. (Sitenizin listemizden çıkarılmasını istediğinizde girilen mail adresinden doğrulanma istenecektir.)

 • Listemizde olmayıp Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olan bütün kurallar burada da aynen geçerlidir.
 • Site ekleme formumuzu kullanarak listemize kayıt olan bütün üyelerimiz bütün bu kuralları kabul etmiş sayılır.

  Listemizde Olmanız İçin Bazı Nedenler:

 • Listemizde kayıtlı sitelerinizin linkleri direkt olarak verilir.
  (Örneğin: 'Animasyon' başlıklı 'http://www.erenet.net' siteniz şu şekilde linklenecektir. [ Animasyon ]
 • Siteniz adresi direkt verileceği için siteniz eğer arama motorlarına kayıtlı değilse bu sayede arama motorlarına (Google, Yahoo, Altavista, MSN, live vs.) kaydıda zamanla olacaktır. Siteniz zaten arama motorlarında mevcutsa siteniz sıralaması değişecek ve indexlenme hızını artırmaya yardımcı olacaktır.
 • Form içinde belirttiğiniz siteniz ile ilgili anahtar kelimeler sayesinde sadece ilgili kategoride değil kullanıcılar tarafından yapılan aramalarda da listeleneceksiniz. Bu nedenle anahtar kelimeler siteniz içeriği ile doğrudan ilgili olmalıdır.

Bilinmesi Gereken Bazı Bilgiler (Sitem neden onaylanmadı?):

Site başlığı, site kategorisi, anahtar kelimeler ve site açıklaması siteniz ile doğrudan ilgili olmalıdır. Eksik, kısa anlatımlar ve site url ile içerik arasında bağlantı olmayan siteler kabul edilmeyecektir. Bu nedenle form içerisine girdiğiniz açıklama ve diğer bilgilerin siteniz ile doğrudan ilgili olduğundan emin olunuz. Aksi halde siteniz yukarıdaki kuralları içerse dahi yöneticilerimiz bu tür siteleri onaylamayacaklardır.

Sitemiz yöneticileri form ile iletilen bilgileri değiştirme ve silme haklarını saklı tutar.

Site içeriklerinden site yöneticisi sorumludur. Site içeriklerinden dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmez. Siteniz yukarıdaki kuralları içeriyor isede ileriki zamanda bu kuralları ihlal etmesi durumunda ve hata bildirimi yapıldığında siteniz direkt olarak silinecektir.

Banner kodumuzu sitenize ekleseniz dahi siteniz yukarıdaki kuralları içermiyorsa siteniz listemize kabul edilmeyecektir.

Bütün bu kurallarımız sitemizde yer alan sitelerin kaliteli siteler olması içindir. Bu listemizde yer alan siteler için önemlilik arzeder.

Sitenizi yukarıdaki kurallar dahilinde ekleme yetkisi size ait olacağı gibi ONAYLAMA YETKİSİ de yöneticilerimize aittir.

Site rehberimize yukarıdaki kuralları taşıyan her türlü site kabul edilir.

Yukarıdaki kuralları kabul ediyorsanız site eklemek için buraya tıklayın.